W piątek 14 kwietnia 2023 roku czeka nas kilka bardzo ciekawych spotkań. Na co dzień interesujesz się przede wszystkim futbolem? Jakie mecze przykuwają już teraz dużą uwagę? Co można w nich postawić? Oto nasza analiza trzech piątkowych potyczek z różnych rozgrywek!

Czy Schalke pokona Herthę?

28. kolejka niemieckiej Bundesligi. O 20:30 rozpocznie się bardzo ważne spotkanie pod kątem zachowania ligowego bytu. Specjaliści często określają takie spotkania mianem „meczu o sześć punktów”. W Gelsenkirchen zmierzą się dwa ostatnie kluby w ligowej tabeli. Jedni i drudzy prezentują się słabo. Górnicy w czterech poprzednich spotkaniach zdobyli dwa oczka. Tak samo, jak berlińczycy. Wydaje się, że tutaj duże znaczenie może mieć atut własnego terenu. Typy bukmacherskie ekspertów wskazują, że to gospodarze mogą mieć więcej do powiedzenia. Warto zaznaczyć, że zawodnicy Schalke 04 Gelsenkirchen w tym sezonie grali u siebie 14 razy. W sumie zanotowali trzy wiktorie, cztery remisy i siedem porażek. Łącznie zainkasowali zatem 13 oczek. Jak zaś berlińczycy radzą sobie w spotkaniach wyjazdowych? Katastrofalnie. Pod tym kątem są zdecydowanie na ostatniej lokacie w tabeli. W 13. wyjazdowych spotkaniach berlińczycy zanotowali pięć punktów, na które składa się jedno zwycięstwo, dwa remisy i aż dziesięć porażek! W pięciu poprzednich meczach wyjazdowych Hertha przegrywała aż czterokrotnie. Wydaje nam się zatem, że tutaj wygrają gospodarze albo będzie remis. Podwójna szansa w kierunku Górników została oszacowana na 1,33. Z kolei typ Draw No Bet stoi po 1,56.

Warta Poznań w drodze po puchary?

Na gospodarzy stawiamy również w tej potyczce. Poznaniacy zagrają u siebie z wrocławianami. Tutaj również atut własnego stadionu (chociaż oczywiście Warta nie gra spotkań domowych w Poznaniu) może okazać się decydujący. Gospodarze rywalizowali w tej kampanii 13 razy. Łącznie zanotowali trzy wiktorie, sześć remisów i cztery porażki. Co ciekawe, poznaniacy są niepokonani na swoim terytorium już od 18 września 2022 roku. Tego dnia Warta przegrała w roli gospodarza z Lechem Poznań 0:1. Z kolei wrocławianie w tym sezonie grali w delegacjach 13 razy. W sumie zanotowali trzy wiktorie, cztery remisy i sześć porażek. Zawodnicy Śląska czekają na kolejne delegacyjne zwycięstwo już od 5 lutego 2023 roku. Warta Poznań jest wyżej w tabeli i myśli nawet o europejskich pucharach (zagwarantuje je bowiem nawet czwarte miejsce). Uważamy, że gospodarze staną na wysokości zadania i pokonają swoich konkurentów. W Etoto „1” została wyceniona na 2,15. Początek meczu o 18:00.

Rehabilitacja Białej Gwiazdy?

Wisła Kraków szła jak burza po przerwie zimowej. Ostatnio podopieczni Radosława Sobolewskiego przegrali w delegacji z Puszczą Niepołomice 1:2. Dużo wskazuje na to, że Biała Gwiazda dzisiaj wróci na ścieżkę zwycięstw. O 20:30 krakowianie rozpoczną bój ze Stalą Rzeszów. Gospodarze są w bardzo dobrej formie. W pięciu poprzednich spotkaniach zainkasowali 12 oczek. Dla porównania rzeszowianie tylko osiem. Poza tym Wisła ma dobry bilans w meczach domowych (7-4-2). Wiktoria krakowian została oszacowana w Etoto na 1,62.

Poprzedni artykułJak znaleźć atrakcyjną ofertę u bukmachera?