Bonusy bukmacherskie to atrakcyjne premie dla graczy, zarówno tych nowych, jak i weteranów. Ci pierwsi dostaną oczywiście najlepszą ofertę, gdyż głównym celem bukmacherów jest przyciągniecie do siebie typerów, którzy zasilą konta gotówką. Wyróżnić możemy trzy główne typy promocji bukmacherskich. Zaraz przyjrzymy im się bliżej. 

Freebety, zakłady bez ryzyka, bonusy bez depozytów. Jakie bonusy oferują bukmacherzy?
Freebety, zakłady bez ryzyka, bonusy bez depozytów. Jakie bonusy oferują bukmacherzy?

Bonusy powitalne dla nowych graczy

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje bonusów bukmacherskich. Pierwszym z nich jest freebet, czyli tzw. darmowy zakład, drugi to cashback, czyli zwrot stawki w przypadku, gdy kupon okaże się przegrany, trzecią promocją jest tzw. bonus od depozytu, w którym otrzymujemy pieniądze w zależności od tego, ile wpłacimy. 

Bukmacherzy oferują nam także mnóstwo innych promocji, ale to właśnie te trzy główne typy są najczęściej stosowane. Nie da się jednak ukryć, że pozostałe bonusy to w mniejszej lub większej mierze modyfikacje podstawowych typów promocji. 

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Bonusy od depozytu u bukmacherów

Tego typu bonusy stosowane są niemalże przez wszystkich polskich legalnych bukmacherów. Niestety, bonus od depozytu nie jest najlepszą promocją dla nowych graczy. Co prawda ilość pieniędzy, które oferują nam bukmacherzy jest bardzo duża, ale bardzo ciężko jest je zdobyć. Dlaczego?
Przyjrzyjmy się dokładnie wszystkim krokom, które musimy spełnić, by otrzymać pieniądze z tej promocji.

Na początku rejestrujemy się na stronie bukmachera i wpłacamy pieniądze. Po wpłacie otrzymujemy pieniądze na tzw. konto bonusowe. Teraz naszym zadaniem jest spełnienie warunków obrotu. Każdy bukmacher ma inne wymagania.

Większość wymaga jednak, by gotówka została obrócona kilkukrotnie, co przy bonusach rzędu 1000-1500 złotych może oznaczać konieczność postawienia kuponów za kilka tysięcy w przeciągu miesiąca. Jakby tego było mało kupony muszą mieć określony kurs i liczbę spotkań. Standardem jest, że łączny kurs powinien wynosić przynajmniej 2.00. Każdy, kto trochę obstawia wie, że wygranie takiego kuponu nie jest wcale takie proste. Dopiero po wypełnieniu warunków obrotu jesteśmy w stanie wypłacić te pieniądze. Oczywiście, o ile tylko na naszym koncie coś do tego czasu pozostanie.

Bonusy od depozytu są świetne, ale dla graczy, którzy dysponują dużym budżetem. Oni będą w stanie bez problemu poradzić sobie z wymaganiami dotyczącymi obrotu. Z promocji tego typu ucieszą się także ci, którzy są weteranami obstawiania, gdyż oni będą w stanie poradzić sobie ze stawianiem dużej ilości kuponów. Łatwo zauważyć, że bukmacher chce przyciągnąć do siebie majętnych graczy i początkujących, którzy chcąc wypełnić warunki obrotu przegrają wszystkie pieniądze.

Cashback, czyli zwrot stawki

Cashback to bardzo atrakcyjny bonus. Przynajmniej kiedyś taki był, obecnie promocja ta nie jest już aż taka ciekawa, gdyż również ją obłożono warunkami obrotu. Jedyna ciekawa oferta cashback należy do bukmachera Fortuna, gdzie nie ma praktycznie żadnych warunków, które musielibyśmy spełnić, by wypłacić odzyskane pieniądze. Wróćmy jednak do opisu tej promocji.

Cashback to zwrot od bukmachera
Cashback to zwrot od bukmachera

Sam termin „cashback” może być znany ze sklepów. Sama ta promocja polega na tym, że po wykonaniu zakupów, na nasze konto wraca część wydanej kwoty. W przypadku bukmacherów wygląda to podobnie, ale całość oparta jest o nieco inne zasady.

Cashback u bukmacherów polega na tym, że obstawiamy kupon za konkretną kwotę. Oczywiście musi on spełniać konkretne warunki określone w regulaminie. Jeśli uda nam się wygrać, cała kasa jest nasza i możemy z nią robić na co mamy ochotę. W przypadku, gdy zdarzy nam się przegrać, cała stawka (pomniejszona o kwotę podatku) wraca do nas. W przypadku bukmachera Fortuna wystarczy ją jednokrotnie obrócić i możemy już wypłacić pieniądze. Inni bukmacherzy wymagają wielokrotnego obrócenia odzyskanej kwoty, co znacząco utrudnia skorzystanie z promocji.

Cashback jest bardzo rzadko stosowany, gdyż jest to dość atrakcyjna opcja dla graczy, na czym często traci bukmacher, a jak wiadomo nie jest to instytucja charytatywna, więc niewiele spółek decyduje się na wprowadzenie tego typu promocji do swojej oferty.

Przykładem takiej promocji może być Betclic cashback, czyli nawet 550 złotych do zdobycia z kodem promocyjnym KOD550.

Freebet, czyli darmowy zakład

Nie da się ukryć, że jest to zdecydowanie najciekawsza ze wszystkich promocji. W przypadku freebetu nie musimy zazwyczaj wpłacać żadnych pieniędzy. Większość bukmacherów oferuje nam freebety za założenie konta i weryfikację tożsamości.

Darmowy zakład możemy wykorzystać na dowolnym kuponie, a wygrane pieniądze trafiają na nasze konto i możemy nimi dysponować bez potrzeby spełniania warunków obrotu. Gdzie w tym wszystkim haczyk? Freebety są zazwyczaj bardzo niewielkie. Bukmacherzy oferują nam nie więcej niż 20-25 złotych, a w dodatku od kwoty wygranej najczęściej odejmowana jest stawka. 

Freebet to u bukmachera darmowy zakład online!
Freebet to u bukmachera darmowy zakład online!

Freebety przyznawane są zazwyczaj nowym graczom, ale zdarza się także, że bukmacherzy wręczają je swoim najlepszym graczom, by zachęcić ich do obstawiania za duże kwoty. Jeden z bukmacherów przyznaje również freebety jako prezenty urodzinowe lub w ramach nagrody w konkursie. 
Nie da się ukryć, że freebety to najlepsze promocje dla graczy. Ze względu na to, że jest to po prostu darmowa kasa, to każdy typer bez dużej ilości gotówki.

Promocje bukmacherskie 2020

Promocje dla nowych graczy są zdecydowanie najlepsze, ale bukmacherzy muszą dbać również o tych, którzy przynoszą im największe zyski, czyli swoich wiernych graczy. W tym celu oferują im one różnego rodzaju bonusy. W szczególności są to freebety lub cashbacki, ale o znacznie mniejszych kwotach i bardziej skomplikowanych warunkach obrotu.

Wiadome jest, że doświadczeni gracze mają większe szanse na zdobycie pieniędzy promocyjnych i dlatego też bukmacherzy utrudniają im to jak najbardziej.

Promocje dla stałych graczy zależą przede wszystkim od aktualnych wydarzeń sportowych. W przypadku, gdy zbliża się np. finał Ligi Mistrzów, możemy liczyć np. na freebeta o wartości 30 złotych, o ile tylko obstawimy ten mecz i okaże się, że przegramy. 

Polscy bukmacherzy proponują także graczom różnego rodzaju konkursy. Zazwyczaj polegają one na tym, że musimy wykonać jak największy obrót w danym okresie czasu lub też przewidzieć wynik danego meczu i skomentować post bukmachera w mediach społecznościowych.

Poniżej prezentujemy kod do wykorzystania w promocji Fortuna bonus bez depozytu 2020!


Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułHegemon polskiej bukmacherki. Opinie o STS online
Następny artykułSTS czy Fortuna – który bukmacher lepszy? Porównanie oferty
Jestem świadomy, że nie ma osoby na tym świecie, która zawsze by wygrywała. Nie liczę na coś takiego, ale lubię, gdy w każdym miesiącu wychodzę chociażby na drobny plus! Na co dzień pracuję w branży telekomunikacyjnej ;)