Zastanawiasz się nad zakupem konsoli? Nie znasz się na znaczeniu poszczególnych parametrów technicznych? W tym artykule pokazujemy na co warto zwracać uwagę przy dokonywaniu wyboru. Mamy nadzieję, że dzięki temu zakupisz to, co najlepsze.

Na co zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru?

Darmowe gry Total Casino bez depozytu niejednokrotnie gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie. Natomiast bardzo dobrze wiemy, że czasami potrzebujemy innej formy rozrywki. Konsole są ciekawą alternatywą. Na rynku obecnie mamy 3 producentów konsol. Są nimi Sony, Microsoft oraz Nintendo. Istnieje wiele czynników, które ułatwiają porównanie wydajności wszystkich propozycji. Skoncentrujemy się głównie na funkcjach sprzętu dostarczanego przez poszczególnych producentów. W tym artykule nie będziemy się skupiać na najnowszych premierach, a na wcześniej znanych nam modelach.

Pierwszy punkt, czyli wydajność

Dla większości graczy najlepsza konsola to ta z najszybszym procesorem, najpotężniejszą jednostką graficzną i najszybszą pamięcią RAM. Pod tym względem Xbox One X jest obecnie najlepszy – sprzęt korzysta z ośmiordzeniowego procesora o częstotliwości taktowania 2,3 GHz (2,1 GHz dla PS4 Pro), 12 GB pamięci GDDR5 RAM (8 GB dla PS4 Pro) oraz jednostki graficznej. Moc wynosi 6 TFLOPS (PS4 Pro ma kartę 4,2 TFLOPS).

Rodzaj gier, w które chcemy grać

Xbox czy PS najczęściej odnoszą się do tzw. „gier ekskluzywnych”, czyli tych, które są tworzone specjalnie dla danej platformy. Warto wspomnieć, że znacznie lepiej pod tym względem wypada PlayStation, które posiada niezwykle bogatą i szeroką bibliotekę gier. W przypadku konsol Nintendo sytuacja jest podobna. Jednak warto wspomnieć, że w takim przypadku będą to gry „specyficzne”, a więc gry z serii jak Mario czy Zelda. Konsola do gier wideo Xbox One oferuje raczej węższy wybór.

Ceny gier

Choć konsola Nintendo Switch ma wielu zwolenników, to w naszym kraju ceny gier są przeważnie bardzo drogie. Co równie ważne, ich ceny spadają bardzo powoli. Pod tym względem Xbox i PlayStation są z całą pewnością lepsze.

Sposób obsługi

Na początku możemy podzielić sprzęt na konsole stacjonarne i przenośne. Oczywiście w pierwszej kategorii możemy znaleźć urządzenia Microsoft i Sony. Jeśli interesują Cię konsole przenośne, musisz zapoznać się z produktami Nintendo. Przenośna konsola do gier świetnie sprawdza się w podróży, a także pozwala na swobodną zabawę dosłownie w każdym miejscu na świecie.

Abonamenty do wykupienia

Dla wielu posiadaczy konsol bardzo ważne są także usługi dodatkowe. Pozwalają one na dostęp do wielu ciekawych gier w znacznie niższej cenie. Wszystkie te konsole oferują ten rodzaj subskrypcji. Przed dokonaniem zakupu zweryfikuj poszczególne katalogi kier. Który z nich przypadł Ci najbardziej do gustu? Znając odpowiedź z ogromną łatwością dokonasz najlepszego wyboru.

Jaką konsolę wybrać?

Wszystko zależy od naszych osobistych oczekiwań i preferencji. Warto wspomnieć, że wiele gier jest tworzonych specjalnie na konkretne konsole, co oznacza, że ​​niektóre z tych gier można kupić na PlayStation, Nintendo czy xBoxa.

Warto też wspomnieć, że poza podstawowym założeniem, że konsole mają też wiele innych aplikacji. Są to między innymi YouTube, Netflix, Skype, Spotify. Dlatego jeśli chcesz wybrać dla siebie najlepszą konsolę do gier koniecznie zweryfikuj przedstawioną kwestię. Cena jest również bardzo ważnym elementem. Takie połączenie będzie gwarancją dokonania najbardziej dopasowanego do Ciebie sprzętu. Warto kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami, a nie obecnym trendem. Tylko wtedy będziemy w stu procentach zadowoleni.

Poprzedni artykułTony Hawk’s Pro Skater – sentymentalna podróż w czasie
Następny artykułDlaczego zakłady na żywo są coraz bardziej popularne? Poradnik bukmacherski 2021